بیمه های اشخاص >> بیمه نامه حوادث انفرادی
تمامي کالا و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است امروز : دوشنبه 22 مهر 1398 زمان ورود : 16:23

 

ورود به سامانه

نام کـاربری
کلمه عبور


واحد پشتیبانی

بیمه های اشخاص >> بیمه نامه حوادث انفرادی

بيمــــه اشخـــاص

حـوادث انفـرادي


همانطور که مستحضر مي‌باشند در بيمه‌هاي حوادث انفرادي، خطر فوت، نقص عضو، از کارافتادگي دائم و کامل و نيز از کارافتادگي موقت روزانه و هزينه درمان ناشي از جراحات بدني که در اثر حادثه در 24ساعت باشد، پوشش داده مي‌شود و حتي در اين نوع بيمه نامه تمامي خطرات ناشي از کار و ورزش نيز تحت شرايطي مي‌تواند تحت پوشش باشد، و چنانچهبيمهشده‌اي در اثر مصدوميت ناشي از حادثه فوت نمايد، تمام سرمايه مندرج در بيمه نام بدون اينکه چيزي از آن کسر گردد تمام و کمال به کسي که نامش در بيمه نامه بعنوان استفاده کننده قيد شده است، پرداخت مي‌گردد و همچنين در صورتي که برايبيمهشده در اثر خطرات تحت پوشش، حادثه‌اي پيش‌ آيد و منجر به نقص عضو گردد، با توجه به کلي و جزيي بودن نقص عضو، غرامت پيش بيني شده در بيمه نامه به وي پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن در صورتي که بيمه شده براثر وقوع حادثه دچار مصدوميت شده و جهت معالجه خويش متحمل پرداخت هزينه گردد، هزينه درمان او مطابق عرف حداکثر تا سقف مبلغ مورد تعهد پرداختمي‌گردد. نهايتاً جهت اجراي تعهدات مراحلي بشرح زير مطرح مي‌باشد.

حق‌بيمه در اين بيمه‌نامه بر اساس طبقه شغلي اکثريت افراد (75% افراد) تعيين مي‌گردد و جهت تاميناين منظور 5 گروه شغلي از کم‌خطرترين تا خطرناک‌ترين شغل تعيين مي‌شود که جدول نرخ آن به شرح زير است:

طبقه يک :

 اين طبقه شامل اشخاصي است که داراي کار اداري و دفتري و همچنين افرادي که در دفتر کار خود به عرضه خدمات مي‌پردازند، مي‌گردد.

طبقه دوم :

 افرادي که علاوه بر استفاده از نيروي فکر با دستشان نيزکار مي‌کنند ليکن کار آنها با ماشين‌آلات صنعتي نخواهد بود؛ مانند پزشکان، عکاسان و انبارداران.

طبقه سوم :

 افرادي متخصص يا نيمه متخصص که معمولاً با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي کار مي‌کنند؛ مانند کشاورزان، رانندگان وسائط نقليه سبک و کارگران ساختمان.

طبقه چهارم :

افرادي که با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي پرخطر کار مي‌کنند و يا نوع کار آنها پرخطر مي‌باشد؛ از قبيل کارگران صنعتي غير ماهر، پرس‌کار فلزات، دکل‌بند و ماموران آتش نشاني

طبقه پنجم :

 افرادي که در فعاليت روزمره خود با بيشترين خطر روبرو هستند؛ از جمله خلبانان و کارگران معادن زيرزميني

نکته مهم در بيمه نامه هاي حوادث آن است که سرمايه هزينه پزشکي نمي تواند از %10 سرمايه فوت و نقص عضو بيشتر باشد.

سقف سني در اين نوع بيمه نامه ها 75 سال بوده و براي بيمه شدگان بالاتر از 75سال به ازاء هرسال %10 حق بيمه اضافه از بيمه شدگان اخذ مي گردد. در اين نوع بيمه نامه معاينات پزشکي براي بيمه شدگان وجود ندارد. اما اعمال مديريت ريسک بر عهده مديران و روساي شعب مي باشد.

تمام اقشار جامعه بدون محدوديتي مي توانند از انواعبيمه نامه هاي حوادث  انفرادي استفاده نمايند.

با توجه به شرايط مندرج در بيمه نامه ممکن است خطرات در يکي از سطوح ذيل مورد پوشش قرار گيرد:

پوشش اصلي:

  • غرامت فوت و نقص عضو ناشي از حادثه
  • غرامت روزانه بستري در بيمارستان
  • غرامت روزانه عمومي ( فقط براي مشاغل آزاد )
  • هزينه پزشکي ناشي از حادثه

پوشش اختياري:

    1. خطرات زلزله و آتشفشان

در بيمه نامه هاي حوادث علاوه بر خطرات فوق خطرات اضافي نيز پوشش داده مي شود براي مثال يکخلبان که طبقه 5 مشاغل و نرخ 3 مي باشد و فعاليت ديگري مانند سوارکاري انجام مي دهد فعاليت دوم را از طبقه اول و %20 حق بيمه اضافي محاسبه و منظور مي گردد.  

شرايط عمومي يا متن بيمه نامه در واقع مفاد قرارداد فيمابين بيمه گر و بيمه گذار بوده که به امضاي بيمه گر رسيده و تحويل بيمه گذار مي گردد.کليهجزئيات بيمه نامه به مانند پوششها ، استثنائات ، وظايف و تعهدات بيمه گر و بيمه گذار،مهلت اعلام خسارت،مرجع حل اختلاف و ساير موارد در آن درج گرديدهاست.شرايط عمومي بسته به نوع بيمه نامه صادره مي تواند يک يا چندين صفحه باشد و همچنين شرايط عمومي در هرنوع بيمه نامه ثابت مي باشد.

مدارک جهت صدور بيمه نامه تنها کارت ملي يا شناسنامه جهت احراز هويت بيمه شده جهت صدور بيمه نامه مي باشد. ابتدا مي بايستي فرم پيشنهاد را تکميل و براساس آن توسط سيستمبيمه نامه صادر مي گردد.

 

  1. تکميل فرم پيشنهاد
  2. صدور بيمه نامه حوادث انفرادي
  3. تحويل به بيمه گذار


 

پرسشنامه بايد توسط بيمه گذار يا نماينده واجد صلاحيت وي تکميل گردد و به امضاي وي و در صورت شخصيت حقوقي بودن بيمه گذار،ممهور به مهر وي گردد.لازمبه ذکر است که پرسشنامه جزء لاينفک بيمه نامه صادره بوده و بيمه نامه بر اساس اطلاعات آن صادر گرديده و به آن استناد مي گردد بنابراين ضروري است بيمه گذار کليه اطلاعات آن را صادقانه و بطور کامل تکميل نمايد.

 

بيمه گذار مي تواند حق بيمه را با مراجعه به سيستم پرداخت پورتال به سه شکل زير پرداخت نمايد و سند را ثبت نمايد :

چک ( چک در وجه شرکت سهامي بيمه ايران )

واريز به بانک (  فيش بانکي )

پرداخت آنلاين ( پرداخت اينترنتي )

 

دانلود بروشر بیمه نامه حوادث انفرادی


Copyright © 2014 iran insurance co agent 31537 . All rights reserved

Powered By : www.kazempoor.ir | Seo by Mehdi Kazempoor