بیمه های اشیاء >> بیمه نامه طرح جامع اصناف
تمامي کالا و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است امروز : دوشنبه 22 مهر 1398 زمان ورود : 17:23

 

ورود به سامانه

نام کـاربری
کلمه عبور


واحد پشتیبانی

بیمه های اشیاء >> بیمه نامه طرح جامع اصناف

بیمه نامه آتش سوزی واحد های غیر صنعتی

طـــرح جـامـع اصنــاف


بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیانهای مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال و دارائیهای منقول و یا غیرمنقول بیمه گزار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد میشود. بنابراین در بیمه آتش سوزی، خسارتهای مالی مورد تأمین قرار میگیرند نه خسارتهای جانی و بدنی. کلیهبازرگانان، تجار، تولید کنندگان و تمامی افرادی که نوعی کالای ارزشمند را در سطح کشور جابجا می کنند به این بیمه نامه نیاز دارند . خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخگویی بیمه گزار شود نیز همراه پوشش خطرآتش سوزییا به طور جداگانه از طریق بیمه نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه گران قرار می گیرند.

 

الف : خطرات اصلی  :

در این بیمه نامه کلیه  واحدهای صنفی در قبال خطرهای ناشی از آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه  ، زلزله ، سرقت با شکست حرز ، مسئولیت مالی بیمه گذار در برابر همسایگان ، وقفه در فعالیت ( عدم النفع ) ، هزینه پاکسازی محل تحت پوشش قرار خواهند گرفت .

ب : خطرات اضافی تبعی :

در این بیمه نامه بیمه گذاران می توانند اغلب خطرات تبعی اضافی از جمله  سیل ، طوفان ، سقوط هواپیما و هلی کوپتر ، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و ضایعات ناشی از آب باران و برف و غیره را نیز می توانند با پرداخت حق بیمه مربوطه به موجب الحاقی به این بیمه نامه اضافه نموده و تحت پوشش قرار داد .

 

حق بیمه این بیمه نامه از دو بخش ثابت و متغیر تشکیل شده است که حق بیمه بخش ثابت آن مطابق تعهدات  جدول ذیل  256.000 ریال و حق بیمه متغیر آن با توجه به نوع فعالیت محل مورد بیمه تعیین می گردد . تعهدات این بسته بیمه ای تا 20 برابر قابل افزایش می باشد .

 

پرسشنامه باید توسط بیمه گذار یا نماینده واجد صلاحیت وی تکمیل گردد و به امضای وی و در صورت شخصیت حقوقی بودن بیمه گذار،ممهور به مهر وی گردد.لازم به ذکر است که پرسشنامه جزء لاینفک بیمه نامه صادره بوده و بیمه نامه بر اساس اطلاعات آن صادر گردیده و به آن استناد می گردد بنابراین ضروری است بیمه گذار کلیه اطلاعات آن را صادقانه و بطور کامل تکمیل نماید.

 

حداقل تعهدات  بیمه نامه فوق الذکر به شرح جدول ذیل میباشد :

 

ردیف

شـــــــرح مـــــورد بیمـــه

ســـرمــایــه

( ریال )

1

ساختمان ، تاسیسات در مقابل خطرهای آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، زلزله

30.000.000

2

موجودی و محتویات در مقابل خطرهای آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، زلزله

70.000.000

3

سرقت با شکست حرز

20.000.000

4

وقفه در فعالیت ( عدم النفع )

5.000.000

5

هزینه پاکسازی محل پس از وقوع خطرهای آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، زلزله

2.000.000

6

مسئولیت خسارت مالی در برابرهمسایگان ناشی از آتش سوزی ، انفجار  

20.000.000

 

شرایط و مراحل و مواردی که در صدوربیمه نامه های آتش سوزی باید مورد توجه قرار گیرد بشرح ذیل می باشد :

تکمیل پرسشنامه توسط بیمه گذار :  فرم چاپی تحت عنوان برگ پیشنهاد بیمه که حاوی اطلاعاتی می باشد توسط   بیمه گذار تکمیل و امضاء می شود که مبنای بیمه نامه های آتش سوزی قرار می گیرد .

پیشنهاد تکمیل شده توسط صادر کننده بیمه نامه مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که نیاز به بازدید از محل موردبیمه احساس شود توسط کارشناسان بازدید اولیه از محل مورد بیمه بازدید بعمل آمده و گزارش مربوطه جهت صادر کننده بیمه نامه ارسال می گردد و صادر کننده بیمه نامه با بررسی و مطالعه مجدد برگ پرسشنامه و گزارش بازدید اولیه تهیه شده در مورد امکان صدور بیمه نامه آتش سوزی تصمیم لازم را اخذ و با توجه به وضعیت ریسک نسبت به صدور بیمه نامه اقدام می نماید .پس از تهیه پیش نویس، بیمه نامه مورد نظر بر روی فرم بیمه نامه های آتش سوزی مورد عمل بیمه گر، تایپ، نسخه اصلی آن جهت پرداخت حق بیمه به بیمه گذارارائه می گردد .

 

بیمه گذار می تواند حق بیمه را با مراجعه به سیستم پرداخت پورتال به سه شکل زیر پرداخت نماید و سند را ثبت نماید :

1 . چک ( چک در وجه شرکت سهامی بیمه ایران )

2 . واریز به بانک (  فیش بانکی )

3 . پرداخت آنلاین ( پرداخت اینترنتی )

 

 

دانلود بروشر بیمه نامه آتش سوزی طرح جامع اصناف


Copyright © 2014 iran insurance co agent 31537 . All rights reserved

Powered By : www.kazempoor.ir | Seo by Mehdi Kazempoor