بیمه های اشیاء >> بیمه نامه طرح مهر
تمامي کالا و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است امروز : دوشنبه 22 مهر 1398 زمان ورود : 16:48

 

ورود به سامانه

نام کـاربری
کلمه عبور


واحد پشتیبانی

بیمه های اشیاء >> بیمه نامه طرح مهر

بیمه های اشیاء

بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی  ـ  طرح مهر


بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیانهای مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال و دارائیهای منقول و یا غیرمنقول بیمه گزار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد میشود. بنابراین دربیمه آتش سوزی،خسارتهای مالی مورد تأمین قرار میگیرند نه خسارتهای جانی و بدنی. کلیه بازرگانان، تجار، تولید کنندگان و تمامی افرادی که نوعی کالای ارزشمند را در سطح کشور جابجا می کنند به این بیمه نامه نیاز دارند . خسارت وارد بهاموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخگویی بیمه گزار شود نیز همراه پوشش خطرآتش سوزییا به طور جداگانه از طریق بیمه نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه گران قرار می گیرند.

الف : خطرات اصلی  :

در این بیمه نامه کلیه  واحدهای مسکونی در قبال خطرهای ناشی از آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه  ، غرامت فوت و نقص عضو ، هزینه پزشکی بیمه گذار و سایر افراد مقیم در محل مورد بیمه و مسئولیت بیمه گذار در برابر اشخاص ثالث و همسایگان را  تحت پوشش قرار خواهد گرفت .

ب : خطرات اضافی تبعی :

در این بیمه نامه بیمه گذاران می توانند اغلب خطرات تبعی اضافی از جمله  زلزله ، سیل ، طوفان ، سقوط هواپیما و هلی کوپتر ، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و ضایعات ناشی از آب باران و برف  را نیز می توانند با پرداخت حق بیمه مربوطه به موجب الحاقی به این بیمه نامه اضافه نموده و تحت پوشش قرار داد .

مبنای پرداخت حق بیمه سالیانه مبلغ  160.000  ریال تعیین گردیده است و در صورت تقاضای بیمه گذار کلیه تعهدات مذکور تا  پنج  برابر قابل افزایش  بوده و حق بیمه سالیانه آن نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت

پرسشنامه باید توسط بیمه گذار یا نماینده واجد صلاحیت وی تکمیل گردد و به امضای وی و در صورت شخصیت حقوقی بودن بیمه گذار،ممهور به مهر وی گردد.لازم به ذکر است که پرسشنامه جزء لاینفک بیمه نامه صادره بوده و بیمه نامه بر اساس اطلاعات آن صادر گردیده و به آن استناد می گردد بنابراین ضروری است بیمه گذار کلیه اطلاعات آن را صادقانه و بطور کامل تکمیل نماید.

 

تعهدات  بیمه نامه به شرح جدول ذیل میباشد :

ردیف

شـــــــرح مـــــورد بیمـــه

ســـرمــایــه ( ریال )

1

ساختمان ، تاسیسات ، اثاثه منزل در مقابل خطرهای آتش سوزی ، انفجار

100.000.000

2

مسئولیت خسارت مالی در برابر اشخاص ثالث و همسایگان ناشی از آتش سوزی ، انفجار

100.000.000

3

مسئولیت خسارت جانی در برابر اشخاص ثالث و همسایگان ناشی از آتش سوزی ، انفجار

100.000.000

4

غرامت فوت و نقص عضو کلی و جزئی دائمی بیمه گذار و خانواده وی برای یک تا سه نفر ، هر نفر

30.000.000

5

غرامت فوت و نقص عضو کلی و جزئی دائمی بیمه گذار و خانواده وی برای بیش از سه نفر ، مجموعاً

100.000.000

6

هزینه پزشکی بیمه گذار و خانواده وی برای یک تا سه نفر ، هر نفر

3.000.000

7

هزینه پزشکی بیمه گذار و خانواده وی برای برای بیش از سه نفر ، مجموعاً

1.000.000

 

شرایط و مراحل و مواردی که در صدوربیمه نامه های آتش سوزی باید مورد توجه قرار گیرد بشرح ذیل می باشد :

تکمیل پرسشنامه توسط بیمه گذار :  فرم چاپی تحت عنوان برگ پیشنهاد بیمه که حاوی اطلاعاتی می باشد توسط   بیمه گذار تکمیل و امضاء می شود کهمبنایبیمه نامه های آتش سوزی قرار می گیرد .

یشنهاد تکمیل شده توسط صادر کننده بیمه نامه مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که نیاز به بازدید از محل مورد بیمه احساس شود توسط کارشناسان بازدید اولیه از محل مورد بیمه بازدید بعمل آمده و گزارش مربوطه جهت صادر کننده بیمه نامه ارسال می گردد وصادر کننده بیمه نامه با بررسی و مطالعه مجدد برگ پرسشنامه و گزارش بازدید اولیه تهیه شده در مورد امکان صدور بیمه نامه آتش سوزی تصمیم لازم را اخذ و با توجه به وضعیت ریسک نسبت به صدور بیمه نامه اقدام می نماید .پس از تهیه پیش نویس، بیمه نامه مورد نظر بر روی فرم بیمه نامه های آتش سوزی مورد عمل بیمه گر، تایپ، نسخه اصلی آن جهت پرداخت حق بیمه به بیمه گذارارائه می گردد .

بیمه گذار می تواند حق بیمه را با مراجعه به سیستم پرداخت پورتال به سه شکل زیر پرداخت نماید و سند را ثبت نماید :

  1. چک ( چک در وجه شرکت سهامی بیمه ایران )
  2.  واریز به بانک (  فیش بانکی )
  3. پرداخت آنلاین ( پرداخت اینترنتی )

دانلود بروشر بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی ـ طرح مهر


Copyright © 2014 iran insurance co agent 31537 . All rights reserved

Powered By : www.kazempoor.ir | Seo by Mehdi Kazempoor